جدیدترین مطالب
خانه / اطلاعات عمومی / مستند سیاره زمین – Planet Earth (سری دوم)

مستند سیاره زمین – Planet Earth (سری دوم)

سری دوم مستند سیاره زمین

   در روزگاری که تمام دریافت ما از سیاره سحرآمیز زمین پیرامون انفجار جمعیت، چرخ عظیم صنعت، دنیاهای مجازی و … می باشد و ما موجودات هوشمند دوپای تمامیت خواه؛  ناخوشایند ترین تاثیرها را بر خانه خودمان گذاشته ایم؛ هنوز جهان پیرامون مان جلوه هایی از صورت خود را از ما پنهان داشته است و مستند سیاره زمین یکی از راه های آشنایی ما با جلوه های پنهان این سیاره خاکی است.

در حالی که تمام حواس بشر امروز در قاب کوچک اسمارت فون هاست و اخبار جنگ ها و سرعت جادویی انتقال اطلاعات تمام ذهن بشر را درنوردیده، هنوز درصد قابل توجهی از سطح کره زمین برای ما غریب است.

نزدیک به ۴٫۵۴ میلیارد سال از پیدایش سیاره زمین می‌گذرد و زندگی بر روی سطح آن در طول یک میلیارد سال پدیدار گشته‌است. سیاره زمین، از یخ‌ بندان‌ های طولانی و اتفاقاتی بسیار سنگین ‌تر از حضور انسان، جان سالم به در برده است ولی  ما در این بین برای زمین موجودات خطرناکی محسوب  می شویم.

ما در طول تاریخ و بخصوص از آغاز حرکت ترن انقلاب صنعتی ، سرزمین ها را در نوردیدیم، مسیر رودها را عوض کردیم و تمدن های را پی ریزی کردیم، اقیانوس ها را پیمودیم تا خانه های جدیدی برای خود پیدا کنیم، در دل جنگل  ماجراجویی ها کردیم، کوه های بسیار بلند را مغلوب خود کردیم و از آند تا هیمالیا را قله قله زیر پا گذاشتیم. جلگه های بی کران را شخم زدیم، اعماق اقیانوس تاریک را لمس کردیم، غار ها را جستیم، بیابان ها را پیمودیم، قلب زمین را برای غنایمش کاویدیم، در مرکز قطب که حتی خورشید را به خود نمی بیند پرچم برافراشتیم، جادوی شفق های قطبی را تماشا کردیم و حتی جای رد پای خود را روی سطح سرد ماه جا گذاشتیم.

اکنون چیزی حدود ۷میلیارد نفر در سراسر زمین زندگی می کنند  بررسی‌ها نشان داده ‌است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی جمعیت جهان به ۹٫۲ میلیارد تن خواهد رسید. برآورد شده‌است که تنها یک هشتم سطح زمین برای زندگی انسان مناسب است. سه چهارم سطح زمین را اقیانوس‌ها پوشانده‌ اند و نیمی از خشکی ‌های زمین، بیابان (۱۴٪)،کوه‌های بلند (۲۷٪)، یا دیگر خشکی ‌هایی است که برای زندگی آدمی چندان مناسب نیست.

شمالی‌ترین سکونت گاه همیشگی زمین برای انسان ‌ها، آلرت است که در جزیره السمیر در قلمرو نوناووت در کانادا قرار دارد و جنوبی‌ترین آن، ایستگاه تحقیقاتی اسکات آمونسن در جنوبگان است که می‌توان گفت در جوار نقطه جغرافیایی قطب جنوب واقع شده است. اما هنوز سرزمین های دور افتاده ای هست که احتمالا آخرین جایی است که بشر برای زندگی انتخاب می کنند و به دلیل عدم حضور انسان در آن بهشت موجودات نادر و شگفت انگیز است جهان هایی که در دوردست ها دلبری می کنند و دست هیچ آدمیزادی را روی تن خود حس نکردند، سرزمین هایی بکر، سرسخت و زیبا. جایی که تنها دوربین های مستند سازی سیاره زمین به آنجا رفته و تصاویری شگرف تهیه کرده است.

این مجموعه، مستند سیاره زمین نام دارد که شما را به سرزمین ‌های تازه ‌ای می ‌برد و سیاره‌ ای را همراه حیات ‌وحش آن به شما نشان می ‌دهد که تاکنون ندیده ‌اید. این مستند تاکنون ۴ بار موفق به دریافت جایزه امی شده است و دیدن آن شما را با ناشناخته ترین نوع زندگی موجودات هستی در بعید ترین و شگفت انگیز ترین  مکان ها آشنا می کند.

سری دوم این مستند به صورت اختصاصی در واحد دوبلاژ کلیپو تهیه و دوبله شده است زیبایی های تصویر برداری و ساخت این مستند را چندین برابر کند.

سری دوم مستند سیاره زمین به صورت روزانه در کانال "مستند سیاره زمین" به صورت ویدیو های کوتاه و مناسب دانلود قرار داده می شوند و توصیه می کنیم حتماً این مستند زیبا و خاص را مشاهده و دنبایل کنید. شما می توانید هم از طریق سایت و هم از طریق اپلیکیشن کلیپو (دانلود اپلیکیشن ) این مستند را دنبال کنید.

 

کانال مستند سیاره زمین

سری دوم

 

 

مطلب پیشنهادی

تاریخچه پرچم ایران

۹ مرداد روزی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، پرچم جدیدی برای کشورمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *