جدیدترین مطالب
خانه / حیات وحش / Blue Planet II دوبله فارسی

Blue Planet II دوبله فارسی

وارد جهانی شوید که هرگز ندیده اید…

در عصر خنک تابستان سال ۱۹۷۷ میلادی، کاوشگر وییجر زمین را برای سفر به ناشناخته ها ترک کرد. در سال ۲۰۱۰ وقتی وییجر در مرز منظومه شمسی قرار گرفت عکسی مخابره کرد؛ تصویری سیاه با طیف هایی از نوری کم رمق که در سیاهی مطلق، نقطه آبی رنگی سو سو می زد. نقطه ای که تمام زندگی و تجربیات بشر را به دوش می کشد. این نقطه لاجوردی، خانه ما، زمین بود.
 

رازهای سیاره آبی

زمین از فضا سیاره ای آبی رنگ دیده می شود. پهنه لاجوردی اقیانوس ها بیش از ۷۰درصد از سطح این سیاره حیات بخش را پوشانده است.
آب، تمام خشکی های زمین را احاطه کرده و اقیانوس ها  برجسته ترین شناسه سیاره ما هستند. اقیانوس، بزرگترین زیستگاه در روی زمین و در عین حال ناشناخته ترین آنهاست. در اقیانوس‌ها حدود ۲۳۰٬۰۰۰ گونه جانوری شناخته شده وجود دارد و بی گمان هزاران هزار گونه ناشناس نیز در این عرصه بی پایان، زندگی می کنند. اقیانوس، همواره برای ما در عین زیبایی، عظیم، وهم انگیز و اسرار آمیز بوده است.

 

سفر به اعماق اقیانوس ها

کلیپو به زودی سفری افسانه ای به این زیبای رازآلود خواهد داشت و با فصل دوم سیاره آبی به کشف جادوی اعماق اقیانوسها خواهد رفت. سیاره آبی (Blue Planet) نام مستندی جذاب و پرمخاطب است که از سال ۲۰۰۱ دوست داران مستند را به سفری اعجاب انگیز در اعماق اقیانوسها برد. این برنامه که بیش از یک دهه پیشگام جستجو در اعماق آبی بی کران بوده است، بیشتر تمرکز خود را به  تصویر کردن زیبایی حیرت انگیز اقیانوس و رفتارهای عجیب موجودات آبزی اختصاص داده است. سیاره آبی در طی این ۱۷ سال بارها جوایز ارزشمندی چون امی و بفتا را کسب کرده است و با موسیقی بی نظیرش که توسط جرج فنتون بریتانیایی ساخته شده، تماشاگرش را بیشتر به عمق این دنیای شگفت انگیز می کشاند.

از نکات جذاب این مستند سریالی این است که گاه برای گرفتن یک پلان سال ها زمان صرف شده است تا یک تصویر ناب و خاص از رفتار یک موجود دریایی به تصویر کشیده شود. تقریبا پنج سال طول کشید تا لوکیشن های فیلم برداری گروه Blue Planet به عدد ۲۰۰  برسد. در تمام مدت ساخت این برنامه گروهی از دانشمندان معتبر از سراسر دنیا در کنار گروه بودند تا از این ناشناخته ها، رمزگشایی شود.

این گروه خستگی ناپذیر سه سال به دنبال وال های آبی، سراسر خلیج کالیفرنیا را پیمودند تا تنها یک جنبه از زندگی اجتماعی غول های کره زمین را بررسی کنند. این تنها آغاز راه بود و کار در اقیانوس بی مرز آرام، دشوارتر شد. این تیم دو فصل را هم صرف تلاش برای فیلمبرداری از گردهمایی سالانه ساردین ها در اقیانوس اطلس کرد و پرندگان دریایی را تا مرزهای اقیانوس هند تعقیب کرد. همه اینها فقط بخشی از دشواری کندوکاو در این وسعت آبی بی کرانه بود.
طبق آمار مستند، هنگامی که سیاره آبی برای اولین بار پخش شد، بیش از ۱۴ میلیون نفر در سراسر جهان درگیر جادوی  این مستند اعجاب آور شدند.

برای مشاهده ویدئو اینجا را کلیک کنید. 
 

یک نفس عمیق بکشید

اکنون در آستانه انتشار فصل دوم Blue Planet II هستیم. تصاویر اعجاب انگیزی که در آنونس ها و تریلر های این فصل قابل مشاهده است نشانگر جذابیت های بصری فوق العاده دیدنی آن است. در سری جدید از آخرین تجهیزات فیلمبرداری در زیر آب استفاده شده تا حیات شگفت انگیزترین موجودات عمق اقیانوس ها با بهترین کیفیت به تصویر کشیده شده است. تصاویری که حاصل ۱۲۵ سفر دریایی طاقت فرسا طی پنج سال، بیش از  1500 روز زندگی بر پهنه اقیانوس های سرتاسر جهان و بیش از ۶۰۰۰ ساعت فیلمبرداری در اعماق سرد و تاریک اقیانوس است.


یکی دیگر از اتفاقات بی نهایت دلچسب سری دوم، همکاری نابغه آلمانی موسیقی جهان در ساخت موسیقی متن این مستند است. هانس زیمر افسانه ای که خالق آثاری چون میان ستاره ای، تلقین، گلادیاتور، آخرین سامورایی و بسیاری از آثار شناخته شده در  دنیای موسیقی است، قرار است با شاهکار جدیدش ما را به وجد بیاورد.

برای مشاهده ویدئو اینجا را کلیک کنید. 
 

ویدئو های کامل با کیفیت FULL HD  را میتوانید از این طریق دانلود نمایید:

دانلود قسمت اول

دانلود قسمت دوم

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *