خانه / مقالات / کلیپ و سبک زندگی امروز

کلیپ و سبک زندگی امروز

شاید برای خیلی ها این سوال مطرح شود که دیدن یه کلیپ برای من چه فایده ای دارد و چرا من باید با دیدن کلیپ وقت خودم را بگذرانم؟و اصلا چرا کلیپ؟؟


اجازه بدهید قبل از اینکه پاسخ این سوالات را بدهیم، مقدمه ای در مورد چند مساله بنیادی تر و زیر بنایی تر بگوییم و سپس فرق کلیپ و دیگر محتواهای تولیدی در بستر سمعی-بصری را بررسی کنیم و بدانیم کلیپ چیست؟ چه مزایایی دارد؟ چه معایبی دارد؟ چه اندیشه ای برای ساخت کلیپ ها وجود دارد؟ و …

واضح و مبرهن است که دنیای امروز دنیای تولید محتواهای ارزشمند به همراه انتشار سریع و دقیق آن است. سرعت انتقال اطلاعات امروزه یکی از فاکتورهای مهم در انتشار هر موضوعی و هر زمینه ای است. البته پذیرش و پسند عمومی صد در صد بستگی به کیفیت محتوای تولید شده دارد. به اینکه محتوا چقدر جامع و کامل و کارشناسانه است.
باید بگوییم که فاکتوری به نام محتوای خوب شرط لازم و اساسی است اما کافی نیست چون فاکتور دیگری به نام زمان یا همان سرعت انتقال این روزها یکی از بازوان اصلی هر تولید و انتشار موفقی است.

از طرف دیگر حضور پر رنگ اینترنت و تلفن های همراه هوشمند، سرعت توسعه فوق سریع امکانات و پیدایش نسل های جدید تکنولوژی  بستر را برای دسترسی های سریع تر محیا نموده است.
دغدغه های زندگی روزمره، نگرانی ها و سرشلوغی های این روزها باعث شده تا دارندگان تلفن های هوشمند و مخاطبین اینترنتی به دنبال رسانه هایی باشند تا در کم ترین زمان ممکن بیشترین و دقیق ترین اطلاعات را به آن ها بدهند.
اگر کمی دقت کنید، می بینید کتاب های صوتی و الکترونیکی جای نسخه های فیزیکی را گرفته اند، نوشته های کوتاه جایگزین کتاب ها و رمان های بلند شده اند و کلیپ های کوتاه نسبت به ویدئوهای طولانی مخاطب بیشتری پیدا کرده است.
این دو نمونه به نوعی به ما یادآور می شوند که زمان و تکنولوژی، از مهم ترین عناصر زندگی قرن حاضر است. تکنولوژی با افزایش سرعت در کارها، سبک زندگی را متحول کرده است و این سبک زندگی مزایا و معایب خود را دارد. کاهش مؤلفه زمان را می توان به عنوان بهترین و بدترین ویژگی این سبک برشمرد.

اما واقعاً چرا؟ چرا باید سرعت بد باشد؟

بسیاری معتقدند که کم کردن مؤلفه زمان از کیفیت تولید می کاهد و اصالت محتوا را از بین می برد. بسیاری هم این نظر را درست نمی دانند و کاهش سرعت را به عنوان یک امتیاز جهت ذخیره زمان برمی شمردند.
به هر جهت چیزی که اهمیت دارد همسو بودن با جریان اجتماعی شکل گرفته در حوزه انتقال اطلاعات و استفاده از نقاط قوت آن است چرا که همیشه مخاطبین هستند که برای تولید کنندگان اهمیت دارند و مخاطبین امروز دریافت بهترین محتواها در کم ترین زمان را می خواهند.
بیایید برگردیم سر موضوع اصلی!
با توجه به موضوعاتی که بالاتر در مورد آنها صحبت کردیم اگر بخواهید یک انتخاب ویدیویی داشته باشید که در کنار کم ترین زمان و کم ترین حجم، سرعت دسترسی مناسبی هم داشته باشد و بیش ترین اطلاعات را به شما بدهد چه انتخابی خواهید داشت؟
انتخاب شما نامش کلیپ است.
همانطور که گفته شد کلیپ یک فایل ویدیویی است که دارای زمان کوتاه، حجم کم، دسترسی سریع و مناسب و البته محتوای ارزشمند است و در واقع هدف کلیپ سازی همین است. ویدئوهای بلند که دارای داستان طولانی مدت، حجم زیاد و سرعت دسترسی پایین هستند به نوعی در روزمرگی و سر شلوغی های ما نقش کم رنگی دارند. حتی اگر محتوایی به غایت ارزشمند داشته باشند. کلیپو با بررسی ها و تحقیقات هدفمند و با رویکردی متفاوت و بدیع اقدام به انتشار کلیپ کرده است.کلیپ ها در گروه های مختلفی از جمله سرگرمی، آموزشی، ورزشی، هنری و آشپزی و… از معتبر ترین سایت ها انتخاب و توسط گروه مترجمان ترجمه می شوند. پس از ترجمه در استودیوی اختصاصی کلیپو دوبله و سپس توسط تدوینگران تدوین  شده و نهایتا در سایت www.clipo.tv  و اپلیکیشن اندروید آن بارگذاری می شوند.
کلیپو در مقایسه با دیگر سرویس های اشتراک ویدیو سه فرق مشخص دارد که در اینجا فارغ از قیاس فقط به بیان آن ها بسنده میکنیم.
اول اینکه کلیپو ویژگی بارگذاری و آپدیت توسط مخاطبین و اعضا را ندارد و کسی نمیتواند در سایت،کلیپ بارگذاری کند.
دومین اختلاف اینکه ساخت سفارشی کلیپ ندارد و همچون سرویس های اشتراکی دیگر نظیر تی وی پلاس و آپارات در بستر ساخت محتوا ورود نکرده است.
و در نهایت اینکه دایره تولیدات اختصاصی تری دارد و در هر زمینه و به هر شکلی محتوا تولید نمیکند و سعی بر داشتن نگاه نو و ویژه دارد.

مطلب پیشنهادی

تاثیر اینترنت در زندگی مدرن

امروز کلیپو برای شما از اینترنت و تاثیرات آن می گوید. بیشترین تاثیر اینترنت بر …

یک نظر

  1. امیدوارم که کلیپ ها و ویدیو های کلیپو همیشه کیفیت و محتوای مورد نیاز همه اقشار جامعه را داشته باشد تا من که دنبال ویدیو های تخصصی می گردم بتوانم به راحتی ویدیو مورد نظر خودم را انتخاب کنم. تا الان بیشتر نیاز خودم را که در مورد موارد تخصصی بوده است در سایت پیدا کردم. با تشکر از شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *