جدیدترین مطالب
خانه / اطلاعات عمومی / موزیک و موزیک ویدیو جدید

موزیک و موزیک ویدیو جدید

موزیک ویدیو

ساز و موزیک ویدیو در دست کلیپو

بعد از مدت ها انتظار بخش موزیک ویدیو هم به کلیپو اضافه شد، تا میان این همه علم آموزی و دانش پژوهی کمی هم لذت را چاشنی اوقات خودمان و ایضا شما کنیم.

مگر چه عیب دارد در دل وبسایت یک دسته مطرب آشوبگر سرخوش داشته باشیم؟ این بخش نگاه متفاوتی به موسیقی خواهد داشت و در آینده خواهید دانست دیدن موزیک ویدیوهای به روز کلیپو چقدر حال شما را خوب خواهد کرد.

 

فن گوش دادن

علم موسیقی یک دنیای عجیب است. ارسطوی بزرگ، موسیقی را یکی از شاخه‌ های ریاضی معرفی می کند. اهالی مشرق زمین نیز بر همین عقیده بودند. ابن سینا در کتاب شفا از موسیقی نام برده ‌است. اما از آنجا که کلیت وجوه موسیقی مانند ریاضی مسلم نیست و اینکه ذوق ناب و قریحه ممتاز سازنده و نوازنده هم در آن دخالت دارد، آن را هنر معرفی می کنند.

به هر حال موسیقی امروز بشر یک دانش و هنری گسترده‌  است که دارای بخش ‌های متفاوت می ‌باشد. صوت در صورتی موسیقی  نامیده می ‌شود که بتواند پیوند میان ذهن  ایجاد کند و مرزی از جنس انتزاع آن را محدود نکند. به همین دلیل تصویر در کنار موسیقی شتاب اثرگذاری موسیقی را دوچندان می کند. از این جهت ما در کلیپو فضایی تحت ساختار خبرنامه ایجاد کرده ایم که شما می توانید عضو آن شوید. حین لذت بردن از جدیدترین موزیک ویدیو ها که هر روز برای شما ارسال می شود اخبار و اطلاعات را نیز دنیال کنید. و در کنار آن از دو عضو پیر گروه شگفت انگیز هفت هنر یعنی موسیقی و رقص مشعوف شوید.

 

تاثیرات موسیقی بر انسان

افلاطون می گوید موسیقی روح انسان را مناسب و هماهنگ می‌کند و استعداد پذیرش عدالت را در وی برمی ‌انگیزد.

تحقیقات پژوهشگران نشان داده که موسیقی های آرام مانند موسیقی کلاسیک با تمپوی پایین به ریتم حرکتی دستگاه عصبی، دستگاه گوارش و دستگاه گردش خون آرامش می دهد؛ حسی که از سی دقیقه گوش دادن به موسیقی آرام  متبلور می شود  معادل آرامشی است که از خوردن یک قرص آرامبخش مانند والیوم بدست می آید.

در موسیقی توام با کلام و شعر هردونیمکره فعال می شوند و اگر این فرایند با یک تصویر جذاب هماهنگ شود اثرگذاری به مراتب بهتری دارد البته ما از یک موسیقی نرمال با موزیک ویدیوی روح انگیز سخن می گوییم. موسیقی نامناسب حتی می تواند تاثیر عکس داشته باشد دانشمندان می گویند موسیقی خوب روی رشد گیاهان هم تاثیر مثبت دارد.

قدرت موسیقی به حدی است که می تواند مانند مصرف دارو اعتیاد آور شود. می توان گفت موسیقی ابزار قدرتمندی است که می تواند تاثیرات مثبت روحی و جسمی بسیاری بر اشخاص داشته باشد، البته اگر درست به کار گرفته شود.

 

کدخدایی به نام موسیقی

در دنیای امروز موسیقی حتی به عنوان محرک اجتماعی و سیاسی به کار می رود. گاهی یک اثر هنری می تواند جلوتر از هر پدیده دیگر پیرامون یک حادثه اجنماعی حرکت کند و تاثیرات خودش را بگذارد. مانند آثار ویکتور خارا یا آنچه محمدرضا شجریان در مورد زلزله بم کرد. که ضمن رساندن پیامد آن فاجعه دردناک کمک های مالی را به سوی بم گسیل داشت. یا موزیک ویدیو اثر گذار زیر درباره فاجعه پلاسکو

 

 

نکته جالب تر اینجاست که دیوید بووی خواننده محبوب دهه های گذشته، در سال ۱۹۸۷ زمانی که شهر برلین توسط دیوار برلین به دونیم تقسیم شده بود و مردم آلمان شرقی در خفقانی عجیب زندگی می کردند؛ کنار وجه غربی  دیوار برلین کنسرت اجرا ‌کرد. این در حالی بود که مردم آلمان شرقی پشت دیوار برای شنیدن صدای او جمع شده بودند و به آهنگ های او گوش دادند. شرایط به گونه ای پیش رفت که مردم دوسوی دیوار پیش از فروریختن دیوار برلین همگرایی و اتحادی جادویی را با هم تمرین کنند. هنر موسیقی از این دست شیرین کاری ها در طول تاریخ، بسیار زیاد انجام داده است.

 

شخصیت شما از پلیر شما بیرون می آید

طبق پژوهشی در دانشگاه فلوریدا افراد با سلایق موسیقی مختلف در گروه های شخصیتی متفاوتی قرار می گیرند. بطور مثال: طرفداران موسیقی بلوز و جز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و راحت هستند. طرفداران موسیقی کلاسیک درونگرا و راحت هستند. طرفداران موسیقی اپرا  مهربان هستند و …

پس مثل همیشه به کلیپو اعتماد کنید تا در بخش کلیپ ها ی موسیقی، شما را با ویدیو های منحصر به فرد شگفت زده کند ما سعی می کنیم تمام سلیقه ها را راضی کنیم پس با ما به جهان بی انتهای موسیقی قدم بگذارید. تا هم موسیقی گوش دهیم هم کلیپ ها جذاب به روز را از دست ندهیم در ضمن از عضویت در خبرنامه هم پشیمان نمی شوید. 

 

کانال موسیقی

 

 

مطلب پیشنهادی

تومان واحد جدید پول ایران

سفر تومان از لفظ روزانه مردم تا پول ملی در روزهای اخیر صحبت از خداحافظی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *