جدیدترین مطالب
خانه / جام جهانی 2018 / تیم ملی کره جنوبی

تیم ملی کره جنوبی

جغرافیا

کشور جمهوری کره در نیمکره شمالی و شرقی، در شرق قاره آسیا و در کناره غربی دریای ژاپن قرار دارد. مساحت کشور کره جنوبی ۹۸،۴۸۰ کیلومتر مربع و پایتخت کره جنوبی، شهر سئول است.

تمدن

نام کره از یکی از امپراتوری های بزرگ کره بنام گوگوریو گرفته شده که به KORYO معروف است و یکی از قدرت های بزرگ در شرق آسیا بوده است. گفته می شود سابقه تمدنی کشور کره به حدود ۵۰۰۰ سال قبل بر می گردد. افسانه یا داستان، زمان شکل گیری پادشاهی کره به ۲۳۳۳ قبل از میلاد بر می گردد. در سال ۲۰۱۷ جمعیت کل کره جنوبی به ۵۰٬۶۱۷٬۰۴۵ نفر رسید.

فرهنگ و زبان

گروه های قومی این کشور شامل کره ای و اقلیت کوچک چینی در حدود ۲۰۰۰۰ نفر است. زبان مردم این کشور کره ای، ولی زبان انگلیسی هم در سطوح مقدماتی و متوسطه در مدارس تدریس می شود.

نکته دیگری که بد نیست در مورد این کشور بدانید این است که آموزش و پرورش در کشور کره اجباری است و همه بچه ها مجبورند مدرسه بروند و درس بخوانند.

سرود ملی

پرچم کره جنوبی از سه بخش تشکیل شده. پس زمینه سفید، دایره ای که رنگ های قرمز و آبی در آن قرار دارند و چهار بخش که هرکدام سه خط دارند و درگوشه های پرچم جا خوش کردند. رنگ سفیدِ پس زمینه نشان دهند صلح است. بخش آبی دایره قرمز و آبی در وسط پرچم «یین» نام گرفته و نشانگر همه بخش های منفی در جهان است و بخش قرمز هم «یانگ» است که بیانگر جنبه های مثبت است. دایره به خودی خود بیانگر اتحاد است و هردو بخش مثبت و منفی را داخل خودش جا داده است. چهار علامت روی گوشه های پرچم هم به فلسفه تائوئیسم ارتباط دارد که تمام جهان را متحد می داند.

نماد

یکی از مهم ترین نمادهای کشور کره یین و یانگی است که روی پرچم شان هم نقش بسته و نشان دهنده مکمل بودن خیر و شر است. نماد دیگر این کشور ختمیِ درختی است. این گیاه در واقع درختچه ای زینتی است که گل‌های درشتی دارد، ارتفاعش در حدود ۳ متر و فصل گل‌دهی اش اواخر تابستان است. ختمی درختی گل ملی کشور کره جنوبی هم محسوب می شود.

اقتصاد

کره جنوبی سیاست های خودش را با هدف توسعه تجاری از سال ۱۹۶۴ تبیین کرد. این کشور امروز به عنوان چهارمین اقتصاد قاره آسیا و سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته می‌شود و یکی از اعضای فعال سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان توسعه همکاری های اقتصادی و گروه G20 بوده است.

سیاست

نظام سیاسی کره جنوبی از نوع دموکراتیک است و به دو سیستم ریاستی و پارلمانی طبقه بندی می‌شود. در این کشور رئیس جمهور با رأی مستقیم مردم برای مدت ۵ سال انتخاب می شود و در راس هرم قدرت قرار می گیرد. بیشترین و  حساس ترین تصمیمات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور توسط شخص رئیس جمهور و مشاورانش در نهاد ریاست جمهوری گرفته می شود. نخست وزیر هم با پیشنهاد رییس جمهور و تصویب مجلس ملی کره انتخاب می‌شود.

گردشگری

کره جنوبی کشوری با تاریخ کهن، با مردمانی است که هم به فرهنگ و سنت‌شان پایبند هستند و هم به خوبی خودشان را با زندگی مدرن امروزی وفق دادند. یکی از مهمترین شهرهای کشور کره جنوبی کلان‌ شهر پوسان است. پوسان یکی از بزرگترین شهرهای این کشور است و هر سال گردشگران زیادی را به واسطه بناهای زیبا و طبیعت خاصش به طرف خودش جذب می کند.

ورزش

شاید باورتون نشود ولی کره ای ها علاقه شدیدی به بازی بیسبال دارند. از سال ۱۹۸۲ لیگ حرفه ای دارند و برخی از بازیکنان کره ای در لیگ های حرفه ای آمریکایی بازی می کنند. ولی ورزش ملی کره جنوبی تکواندو است. آنها خودشان پایه گذار این رشته ورزشی بودند و بیشترین ورزشکار تکواندو کار دنیا را هم دارند.

اسکیت سرعتِ مسیر کوتاه، یکی از جدیدترین رشته های ورزشی است که کره جنوبی خودی در آن نشان داده است. چون لی-کیونگ  و جین سون-یو  از قهرمانان کره ای این رشته ورزشی هستند. کره ای ها در رشته تیراندازی با کمان و تپانچه هم در سطح جهان مطرح هستند. جین جونگ او ، ۶ مدال المپیکی دارد که چهار تایشان طلاست. کیم سو نیونگ هم از بهترین ورزشکاران زن رشته تیر و کمان جهان است که ۴ مدال طلا، ا نقره و ۱ برنز المپیک دارد.

فوتبال

باسابقه ترین تیم آسیایی تاریخ رقابت های جام جهانی، کره جنوبی است. اولین بار آنها در سال ۱۹۵۴ در این رقابت ها حاضر شدند و بدترین نتیجه تاریخ تیم های آسیایی را کسب کردند و با ۱۶ گل خورده و بدون گل زده جام را ترک کردند. آنها در سال ۱۹۸۶ برای بار دوم به مرحله نهایی این مسابقات رسیدند و از آن دوره تا به امروز ، در تمامی جام های جهانی حضور داشتند. یک بار میزبانی به صورت مشترک با ژاپن در سال ۲۰۰۲، با مسابقه هایی با شائبه ناداوری همراه بود و آنها طی چند مسابقه مشکوک، موفق شدند تا با حذف ایتالیا و اسپانیا، به نیمه نهایی برسند و بهترین نتیجه یک تیم آسیایی در تاریخ جام های جهانی را رقم بزنند.

در سطح آسیا اما آنها دو بار در سال های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰، قهرمان قاره کهن شدند و چهار نایب قهرمانی و چهار عنوان سومی را هم به خودشان اختصاص دادند. کره ای ها صاحب چند رکورد در جام های جهانی هستند که دریافت سریع ترین گل تاریخ رقابت های جام جهانی توسط هاکان شوکور ترکیه‌ای در ثانیه ۱۱ بازی، یکی از آنها بود.

شکست ۱۲ بر صفر مقابل سوئد در سال ۱۹۴۸، و پیروزی شانزده بر صفر مقابل نپال در سال ۲۰۰۳، به ترتیب بدترین و بهترین نتیجه تاریخ فوتبال این کشور به حساب می آید. «هونگ میون بو» با ۱۳۶ بازی، رکورددار بازی ملی این کشور است و «چا بوم کون» هم با به ثمر رساندن ۵۸ گل در ۱۳۴ بازی، آقای گل فوتبال ملی کره جنوبی است. آنها در این دوره برای صعود از گروه خودشآن کار بسیار سختی دارند، چرا که باید در گروه F این رقابت ها به مصاف آلمان، مکزیک و سوئد بروند.

 

مطلب پیشنهادی

تیم ملی ژاپن

جغرافیا کشور ژاپن در شرق آسیا قرار دارد و به وسیله دریا از ساحل شرقی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *