جدیدترین مطالب
خانه / اخبار / تماس صوتی تلگرام

تماس صوتی تلگرام

تلگرام از هرچیز دیگری در زندگی امروزی شهروندان ایران پرکاربردتر است. بیش از ۸۰ درصد از کاربران تلگرام ایرانی هستند و آن ۲۰ درصد دیگر هم به طور عمده ایرانیهای مقیم کشورهای دیگر هستند. بیش از ۱۷۰ هزار کانال فارسی در تلگرام فعال و حدود ۸۰ درصد از پهنای باند اینترنت ایران (طبق آمار وزارت ارتباطات) در اختیار این اپلیکیشن است. همچنین روزانه بیش از ۱۵ میلیارد پیام در دل خود ردو بدل می کند.

تلگرام در سال های اخیر فضای جدیدی را در فضای تبادل اطلاعات، تبلیغات و کسب و کارهای خرد در ایران ایجاد کرده است. اما همیشه عدم استفاده از تماس صوتی و تصویری قابلیت این مسنجر محبوب را دچار چالش کرده بود.

 

نسخه جدید دکتر پاول دورف

سرانجام در ابتدای فروردین ۱۳۹۶ تلگرام امکان استفاده از تماس صوتی را در آمریکای شمالی و بخش هایی از اروپا فعال کرد و در روزهای پایانی نخستین ماه بهار ایرانی های داخل کشور پس از آپدیت نسخه ۳٫۱۸٫۱ این اپلیکشن شاهد ظهور گزینه ای به نام call  روی گوشی های خود بودند.

این قابلیت هرچند مدت طولانی کاربران را منتظر گذشت؛ اما بسیار کامل و مجرب به گوشی های ما اضافه شد و آپشن هایی مانند محدود کننده تماس، کنترل مصرف حجم اینترنت و مشاهده میزان امنیت را همراه خود دارد. ویدئوی آموزشی فعال سازی و مدیریت تماس صوتی را اینجا ببینید.

 

 

شروع یک گفتگو تلگرامی

بعد از بروز رسانی به نسخه جدید موجود ، گزینه شیرین دسترسی را برای ورود به جهان صداها لمس کنید. اگر مخاطب شما در تلگرام خود را به روز کرده باشد و همچنین اگر امکان دریافت تماس صوتی را برای اکانت خود خاموش نکرده باشد، تماس شما با وی برقرار خواهد شد و میتوانید گفتگوی خود را این بار از گیت های تلگرام آغاز کنید. در غیر این صورت پیامی مبنی بر آپدیت نبودن تلگرام شخص مقابل، یا عدم اجازه‌ او برای برقراری تماس صوتی مواجه خواهید شد. برای آپدیت نسخه جدید به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام با قابلیت تماس صوتی

 

همانطور که پیشتر گفتیم گزینه  Call   به منوی شما اضافه شده است که بیانگر گزارشی از تماس های ورودی یا خروجی شما است. نکته شگفت انگیز، عدم نیاز به شماره تلفن مخاطب برای تماس است. اگر تنها آیدی یک کاربر را داشته باشید کافی است. بعد از آن که مکالمه برقرار شد، سه آیکون به صفحه‌ شما اضافه خواهد شد. توسط آیکون اول می‌توانید صدای میکروفون را قطع کنید. توسط آیکون دوم می‌توانید صدای طرف گفتگو را به بلندگوی گوشی انتقال دهید و توسط آیکون آخر امکان همزمان چت کردن و گفتگو به شما داده می شود.

 

کیفیت، حرف اول

از جاذبه های جدید تلگرام کیفیت صداست. کیفیت صدا در تماس‌های صوتی به ‌شکل کاملا هوشمند و بر مبنای سرعت اینترنت تعیین خواهد شد تا با این سازوکار امکان تماس بدون وقفه و تأخیر میسر شود. به این معنا که هرچه سرعت محدود و پایین ‌تری داشته باشید کیفیت صدای شما بیشتر کاهش داده خواهد شد تا با کم شدن حجم صدا، رد و بدل کردن آن سریع‌تر شود. مورد‌ جذاب اینجاست که تلگرام در پایان تماس از شما درباره کیفیت تماس سوال می پرسد.

 

ترافیک

آپشن پیشرو تماس صوتی تلگرام اینجاست که اگر مشاهده کردید مصرف اینترنت تماس ‌ها زیاد است، می‌توانید با مراجعه به تنظیمات تلگرام و بخش data and storage settings، گزینه‌ use less data را فعال کنید تا با کاهش نامحسوس کیفیت صدای شما در تماس، حجم ترافیک مصرفی نیز کاهش یابد. با روشن کردن این ویژگی، بخش دیتای ارسالی، یعنی صدای ما، چند کیلوبایت کاهش می یابد.

 

حس امنیت بیشتر

کاربر می‌تواند در صورت عدم احتیاج، امکان دریافت تماس را به مخاطبین خود محدود یا به طور کل غیرفعال کند. با مشخص کردن افرادی که اجازه‌ تماس گرفتن با شما را دارند یا حتی غیرفعال کردن کامل این ویژگی، از مزاحمت‌های احتمالی در امان هستید. در صورت انجام این کار، هنگامی که دیگران با شما تماس می‌گیرند پیغامdoesn't accept call  را مشاهده خواهند کرد. البته شما قادر به تماس خواهید بود تماس های ورودی محدود می شود.

رمزنگاری قابلیت بی نظیر تماس صوتی در تلگرام است. سیستم رمزنگاری end-to-end که پیش از این، در سکرت چت تلگرام به کار رفته بود، دراینجا نیز وجود دارد و باعث ایمن سازی مکالمات صوتی شما می‌ شود تلگرام برای آنکه شما را از برقرار بودن امنیت مطمئن کند، شیوه‌ جالبی دارد. این اپلیکیشن کدهای پیچیده و رمزنگاری ‌شده را در قالب اموجی به کاربر نشان می ‌دهد تا درک و بررسی آن برای کاربران ساده و سریع باشد. در صورتی که این ۴ اموجی در گوشی شما و مخاطب یکسان باشند، امنیت مکالمه برقرار است.

تلگرام با این امکانات جدید حالا پیشروتر از مسنجرهای همتراز خود در سطح جهان به نظر می رسد. اما هنوز فعال ترین و پرتعداد ترین کاربران آن ایرانیان هستند.

در صورتی که این پیام رسان محبوب با این قابلیت مناسب از دسترس خارج نشود یا به نوعی توسط نهاد یا سازمانی فیلتر نشود می تواند ضمن افزوده شدن بر محبوبیت خود مشکلات هزینه های هنگفت تلفن همراه را کاهش دهد.

 

 

 [taq_review]

مطلب پیشنهادی

تومان واحد جدید پول ایران

سفر تومان از لفظ روزانه مردم تا پول ملی در روزهای اخیر صحبت از خداحافظی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *