خانه / مقالات / جمعیت شناسی یوتیوب

جمعیت شناسی یوتیوب

یوتیوب، با بیش از ۳۰۰ ساعت آپلود ویدئو در دقیقه برای همه سلیقه ها محتوا دارد. بیشتر مردم دنیا برای دانلود کلیپ به این وبسایت مراجعه می کنند.

علیرغم اینکه یوتیوب مردان و زنان را به نسبت برابری جذب می کند، اما هنوز نسبتاً مرد سالار است. آقایان در مقایسه با خانم ها ۴۴ درصد بیشتر وقت خود را در یوتیوب صرف می کنند. همچنین نسبت بازدید مردان در ۹۰ درصد ویدئو ها بیشتر است. زنان بیشتر از موضوعات آرایشی و زیبایی و مراقبت های پوستی استقبال می کنند و مردان بیشتر به موضوعات ورزشی، بازی های رایانه ای و سرگرمی علاقمند هستند.

دانلود کلیپ دوبله

به محض اینکه بازی(Gaming) را به عنوان یک دسته اصلی و کلان کنار بگذارید، نسبت جمعیتی تقریبا ۵۰ -۵۰ می شود. این ادعای مایک هانری مدیر Outrigger Media می باشد. وی می گوید: مردها به طرز باورناپذیری زمان صرف دیدن ویدئوی بازی ها می کنند.

فراتر از جنسیت، یوتیوب دارای یک شکاف سنی است. اکنون یوتیوب با یک دهه سن و اصلی ترین منبع مشاهده ویدئو، برای طبقه بندی سنی کاربران آمار کافی در اختیار دارد.

با توجه به آمار comScore، یوتیوب مخاطبان بسیار زیادی دارد و در مجموع بیش از ۸۱ درصد از کاربران اینترنت امریکا مخاطب یوتیوب هستند. همانطور که انتظار می رود، بیشتر کاربران یوتیوب بازدیدکنندگان جوان هستند. در مارس ۲۰۱۵، ۳۱٫۸ میلیون کاربر در رده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال را جذب کرد تا به صورت میانگین هفته ای ۱۰ ساعت و ۱۵ دقیقه وقت صرف دیدن ویدئو های سایت کردند. در حالی که ۱۹٫۴ میلیون بازدید کننده در محدوده سنی ۶۵ سال به بالا فقط ۳ ساعت و ۵۴ دقیقه به صورت میانگین وقت صرف دیدن ویدئو ها کردند.

دانلود کلیپ دوبله

برای تبلیغ کنندگان یوتیوب، کانال های زیبایی و مد ارجحیت دارد، چرا که جزو بیشترین خرید ها از طریق تبلیغات هستند. مد، استایل و زیبایی با بیش از ۵۸۲ میلیون بازدید در ماه در لیست ۱۰۰ موضوع پربیننده قرار دارد. این کانال ها عموماً جمعیت جوان و بیشتر خانم ها را جذب می کنند. ۱۷٫۲ درصد از بازدیدکنندگان آنها دختران بین ۱۳ تا ۱۷ سال، حدود ۴۰ درصد زنان ۱۸ تا ۲۴ سال و حدود ۱۶٫۹ درصد زنان بین ۲۵ تا ۳۴ سال می باشند.

Mariand Castrejon، معروف ترین یوتیوبر(ناشر ویدئو در یوتیوب) جهان با نام مستعار “Yuya,” شناخته می شود. کانال آموزش آرایش و استایل Yuya  که به زبان اسپانیایی می باشد، ماهانه بیش از ۴۱ میلیون بازدید می شود.

دانلود کلیپ دوبله

یک ژانر وجود دارد که برای همه طرفداران ویدئو و کلیپ جذابیت دارد و آن چیزی نیست جز حیوان خانگی!

ویدئوهایی که شامل حیوانات خانگی می شوند تقسیم بندی جنسیتی نسبتاً برابری دارند. کلیپ های حیوانات بازدیدکنندگانی از تمام سنین را به سمت خود جذب می کنند، اما ۱۰۰ کانال برتر در این حوزه(که حدود ۲۵۹ میلیون بازدید ماهانه را شامل می شوند)، در بین مردان نسل جدید (۱۸ تا ۳۴ سال) محبوبیت بیشتری دارند. حدود ۳۰ درصد این بازدید ها به مردان ۱۸ تا ۳۴ سال تعلق دارد. این درحالی است که زنان همین رده سنی حدود ۲۴ درصد از بازدید ها را به خود اختصاص داده اند.

دانلود کلیپ دوبله

 

منبع: digiday.com

درباره کلیپو

مطلب پیشنهادی

علل افسردگی

علائم و علل افسردگی

همان طور که در این کلیپ کوتاه می بینیم، وقتی آمار افراد گرفتار در چنگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *